ANADOLU EKSEN KAMU ÇALIŞANLARI SENDİKALARI KONFEDERASYONU 1. OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI.

ANADOLU EKSEN KAMU ÇALIŞANLARI SENDİKALARI KONFEDERASYONU 1. OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI.

 

Anadolu Eksen Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu 1. Olağan Genel Kurulu Türkiye Genelinden gelen delegelerin katılımı ile Gölbaşı Öğretmenevinde Gerçekleştirildi. Divan Başkanlığını Dr. Nazif Öztürk’ün yaptığı genel kurul, Anadolu Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Mustafa Güçlü’nün yaptığı açılış konuşması ile başladı. Genel Başkan Güçlü, Anadolu Eksenin kamu çalışanlarının ekonomik ve özlük haklarını koruyup genişletmek ile toplumun sosyal kültürel ekonomik çıkarlarını bir potada eriterek, Milli, Sivil, Katılımcı ve Manevi Değerlere bağlı olmayı kendine ilke edinen güçlü ve ilkeli sendikacılığın öncüsü olma ideali ile Anadolu Sen Konfederasyonunun yola revan olduğunu ifade etti. GÜÇLÜ, ülkemizin bugün zor bir süreçten geçtiğini, milli meselelerde, siyasal ve sivil toplum örgütlerinin çok hassas davranmasını, ortak değerlere vurgu yaparak toplumsal huzuru ve güveni temin edecek söylemler ve eylemler içinde olması gerektiğinin altını çizdi. Mustafa Güçlü gönül ve ruh dünyamızın coğrafyasında bulunan ülkelerdeki kan ve göz yaşının milletimizi derinden yaraladığını, küresel güçlerin bölgemizde ve ülkemizde kaos çıkartarak huzur ve güvensizlik ortamı tesis etmeye çalıştığını, buna karşı millet olarak uyanık olmamız gerektiğini belirtti.

Yapılan protokol konuşmalarından sonra yapılan oylamada Anadolu Sen Konfederasyonu Genel Başkanlığına Mustafa Güçlü oybirliği ile seçildi. Yönetim Kuruluna ise Serkan Güçlü, Zekeriya Özben, Halil Eriklioğlu, Mesut İbrahim Karahan, Murat Gökdağ, Tuncay Osman Kahyaoğlu, Burhan Demirtaş, Erdoğan Daşkın ve İlyas Ağca seçildi.

Çalışma ve Sosyal Bakanı Sayın Süleyman SOYLU, Ekonomi Bakan Yardımcısı Sayın Fatih METİN, Eski Tapu ve Kadastro Strateji Dairesi Başkanı Ak Parti Erzurum Milletvekili Sayın Orhan DELİGÖZ TBMM deki bütçe görüşmelerinden dolayı kongreye katılamadıklarını belirterek tebrik telgrafı gönderdi. Saadet Partisi Genel Başkanı Sayın Mustafa KAMALAK’ın da telgraf gönderdiği kongreye Ak Parti, Milliyetçi Hareket Partisi ve BBP İlçe Başkanları ve Belediye Meclis Üyeleri de iştirak etti. Ayrıca İmkon Genel Başkanı Tahir TELLİOĞLU İlesam Genel Başkanı Sayın Mehmet Nuri PARMAKSIZ ve Dr. Lütfi ŞAHSUVAROĞLU katıldı.

 Tüm Kamu Çalışanlarına Hayırlı Olsun.

 

ANADOLU EKSEN KAMU ÇALIŞANLARI SENDİKALARI KONFEDERASYONU

 Okunma Sayısı : 808         03 Haziran 2016

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Anadolu Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası

Adres : Korkut Reis Mah. GMK Bulvarı 30/19 Kızılay Çankaya ANKARA

Tel: +90 312 229 99 40 - pbx

Fax: +90 312 229 9936 -

Gsm: +90 505 739 18 19 - Mesut İbrahim KARAHAN - Genel Başkan

Gsm 2: +90 507 613 32 82 - Ahmet KÖKEN Genel Sekrete

Email: info@eksendiyanetvakifsen.org

Web: http://www.eksendiyanetvakifsen.org/

Facebook
Twitter
Sosyal Medya