HAİN TERÖR SALDIRISINI LANETLİYORUZ

 Ankara’da meydana gelen hain saldırıyı gerçekleştiren insanlıktan nasibini almamış dış güçlerin içimizdeki hain uşaklarını lanetliyoruz. Yaptıkları bu canavarca davranışın bedelini er ya da geç bu milletin devletiyle birlikte kendilerine ödeteceğinin taraflarınca bilinmesini istiyoruz. Zira insanın yaşatılmasını devletin yaşamasıyla bir tutmuş bir milletiz, ancak tarihimiz gerekirse buna benzer kahpece davranışları yapanlara ödettiğimiz bedellerle doludur.

            Kanaatimizce Ankara’da gerçekleştirilen hain terör saldırısı, iki temel amaca hizmet etmek için yapılmıştır. Bunlardan birincisi ülke sınırlarımız içinde, terörle gerektiği gibi mücadele etme sürecine girmiş olan siyasi iradenin bu yoldan döndürülmesi; ikincisi ise ülke sınırlarımız dışında, Suriye’deki gelişmelerde aktif rol almak isteyen ülkemizin isteğinden vazgeçmeye zorlanmasıdır. Neticede Ankara’da gerçekleştirilen terör saldırısı ile siyasi iradeye verilmek istenen mesaj şudur: Terörle mücadeleyi bırakın, tekrar müzakere masasına oturun. Bu terör olaylarını gerçekleştiren içimizdeki maşaların iplerini elinde tutan dış güçlerin, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına da dolaylı olarak demek istediği şudur: Terörle mücadele değil müzakere ile uzlaşan bir siyasi iradeyi desteklediğinizi dillendirin. Ancak bu necip millet bu coğrafyada yaşamanın bedelini bilmektedir ve bugüne kadar bu bedeli ödemiştir, bundan sonra da ödemeye hazırdır. Bu kapsamda siyasi irade terörle mücadele yolunda girdiği süreci azimle devam ettirmeli ve asla geri adım atmamalıdır. Zira terörün mücadele ile değil müzakere ile defedileceği bir hayal ürününden başka bir şey değildir. Yani terör müzakere ile değil mücadele ile yok olur. Bu gerçek hiçbir zaman göz önünden uzak tutulmamalıdır.

            Doymak bilmez sömürü iştahıyla dünyayı kan gölüne çeviren emperyalist güçler içimizdeki masalarına kullanarak, Türkiye’nin Suriye’deki gelişmeleri aktif olarak insiyatif almasının önüne geçmek istemektedirler. Türkiye sınırlarımız dışında gelişen olaylara tarafın tarafı olmadan, medeniyet kodlarımıza ve tarihi gerçeklerimize ve milli menfaatlerimize göre mutlaka inisiyatif almalıdır. Bunun dışındaki bir çerçevede konuya taraf olmak o bölgede bataklığa saplanmaktan başka bir anlama gelmeyecektir.

            Biz Anadolu-Sen Konfederasyonu olarak iktidarı ve muhalefetiyle, iş dünyası ve sivil toplum örgütleriyle ortak bir zeminde oluşturulacak siyasi irade ile terörle mücadele noktasında geri adım atmadan mücadele edilmesi azminin ortaya koyulması gerektiğine inanmaktayız ve yine aynı mahiyette Suriye’deki gelişmelere milli ve yerli bir bakış açısıyla inisiyatif alınması gerektiğini yoksa Türkiye’nin huzur içinde yaşayamayacağını ifade etmek istiyoruz. Neticede terörle mücadele yolunda gün birlik ve beraberlik günüdür diyoruz. Bu vesileyle Ankara’daki patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, necip milletimize sabrı cemil ve metanet diliyoruz.

EKSEN DİYANET ve VAKIF SEN

 Okunma Sayısı : 939         16 Mart 2016

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Anadolu Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası

Adres : Korkut Reis Mah. GMK Bulvarı 30/19 Kızılay Çankaya ANKARA

Tel: +90 312 229 99 40 - pbx

Fax: +90 312 229 9936 -

Gsm: +90 505 739 18 19 - Mesut İbrahim KARAHAN - Genel Başkan

Gsm 2: +90 545 576 1984 - Muhammet Habib Buyruk

Email: info@eksendiyanetvakifsen.org

Web: http://www.eksendiyanetvakifsen.org/

Facebook
Twitter
Sosyal Medya