- MURAKIPLAR STATÜLERİNİ BEKLİYOR-

- MURAKIPLAR STATÜLERİNİ BEKLİYOR-

 “MURAKIPLAR DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞININ BEKLENEN ÇALIŞMAYI RESMİLEŞTİRMESİNİ BEKLİYOR “

2016 Yılı sınav takviminin belli olduğu ve başvuruların alınmaya devam edildiği şu günlerde, Murakıp görevlilerimiz de haklı olarak yeni bir bekleyiş içindeler.

Murakıplık Giriş Sınavının yazılı aşaması 21.02.2016 tarihinde, 14.00’da Ankara’da yapılacak olup, 1-9 dereceden toplam 236 yeni Murakıbımız Teşkilatımızda görev yapmaya başlayacaktır. Başkanlığımızda halen 300’ ün üzerinde faal çalışan Murakıbımız görevlerine devam ederken, Sınav sonucunda toplam sayı 500’ ün üzerine çıkacaktır.

Akıllarda ki soru şudur:  Murakıplarımız eski statü ile mi göreve başlayacak?

Yoksa yeni bir yapılanma ile  düşünülen ve beklenen  “ İL MÜFETTİŞLİĞİ ” görevi hayata geçecek mi?

Diyanet İşleri Başkanlığı “Din Hizmetleri Sınıfı” nda yer alan Murakıplar, taşra teşkilatında en ücra mekânlara ulaşarak, müfettişlerin yapmış olduğu denetim ve rehberlik hizmetlerini, ilgili mevzuat çerçevesinde sorumluluk bilinciyle yürütmektedir.

Bilindiği üzere, Murakıplara yönelik ciddi çalışmalar olduğu değişik platformlarda ifade edilerek, MURAKIPLARIMIZ umutlandırılmış, ancak özlük ve mali haklarında bugüne kadar beklenen düzenleme maalesef gerçekleşememiştir.

Murakıp görevlilerimiz birçok platformda sorunlarını dile getirmişler, ancak gündeme her gelişinde bugün – yarın derken konu ile ilgili herhangi bir ilerleme kaydedilmeden bu günlere kadar gelinmiştir. Başkanlığımızın bu konuda yapacağı çalışma sabırla beklenmektedir. Bu bağlamda Murakıplarımız taleplerinin yine başka bahara bırakılması endişesini de taşımaktadırlar.

Söz konusu personelimizin durumlarının düzeltilmesi hususunda başta Türkiye Büyük Millet Meclisindeki vekillerimizin bir kısmı olmak üzere ilgili kurumlarla da görüşülerek konu ile ilgili bilgilendirilmişlerdir.  Birbiri arkasına torba yasaların geçtiği, diğer kurumların ihtiyaç duyduğu yasal düzenlemelerin yapıldığı şu dönemde Murakıplar ile ilgili düzenlemenin hala yapılamamış olması bu görevlilerimizi ümitsizliğe sevk etmektedir.

Murakıp personelimiz;  Murakıp kadrolarının lağvedilerek il müfettişliği statüsüne ve Genel İdare Hizmetler Sınıfına  alınmayı beklemektedirler. Bu durumda özlük ve malî hakları da kendiliğinden çözüme kavuşmuş olacaktır.

Teşkilatımızın, özveri ile çalışan  Murakıplarımızın bekleyen sorunlarını en kısa zamanda çözmesini talep ediyoruz.

Murakıp  arkadaşlarımız bu beklenti içindedirler.

EKSEN DİYANET VE VAKIF ÇALIŞANLARI SENDİKASI

GENEL MERKEZİ

Sümer 1 Sokak Menekşe Apt. No:5/5 Kızılay  ANKARA

 

 Okunma Sayısı : 277         06 Şubat 2016

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Anadolu Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası

Adres : Korkut Reis Mah. GMK Bulvarı 30/19 Kızılay Çankaya ANKARA

Tel: +90 312 229 99 40 - pbx

Fax: +90 312 229 9936 -

Gsm: +90 505 739 18 19 - Mesut İbrahim KARAHAN - Genel Başkan

Gsm 2: +90 507 613 32 82 - Ahmet KÖKEN Genel Sekrete

Email: info@eksendiyanetvakifsen.org

Web: http://www.eksendiyanetvakifsen.org/

Facebook
Twitter
Sosyal Medya